• Seko:

Konstrukcijas materiāls

Svarīgi ir arī saprast, vai ziemas dārzu plānojat izmantot cauru gadu vai arī tikai no agra pavasara līdz vēlam rudenim.

Ziemas dārzus iedala divos veidos: apkurināmie un neapkurināmie.

Siltais ziemas dārzs

Silto ziemas dārzu konstrukcijas Latvijā parasti tiek izgatavotas no alumīnija vai koka profiliem.

  • Alumīnija profilu sistēmas ziemas dārzs ir izturīgs, smalks, viegls un neietekmējas no laika apstākļu iedarbības. Alumīnijs ir ekoloģiski nekaitīgs un ārējās vides iespaidā neizdala kaitīgas vielas, bet konstrukcijas izmaksas ir augstas un dizains ierobežots.
  • No koka profiliem izgatavoti ziemas dārzi ir estētiski, bet ar laiku tie prasa nopietnu apkopi un izgatavošanas izmaksas ir ļoti augstas. Arī izveidot interesantu dizainu būs grūti.

Ņemot vērā mūsu klientu vēlmes un Latvijas klimatiskos apstākļus, mūsu kompānija ir izstrādājusi lielisku alternatīvu iepriekš minētajām ziemas dārzu konstrukcijām, proti, ziemas dārzu modeli, kurš ir energoefektīvs, estētisks, praktisks un patīkams cenā.

Mūsu konstrukcijas jumtā tiek izmantota alumīnija profilu sistēma ar PVC uzlikām, kas paredzēta speciāli ziemas dārziem un malas tiek izgatavotas no pastiprinātiem PVC profiliem.

Konstrukcijas specifikācija:

  • Jumta konstrukcijai ir izstrādāta ūdens noteka
  • Jumtā ir iespējams likt gan stikla paketes, gan 35 mm biezu polikarbonātu
  • Pēc nepieciešamības jumtā var iebūvēt ventilācijas lūkas
  • Pa perimetru iekšpusē starp jumtu un malām ir iespēja iebūvēt lampiņu kasti
  • Profilu krāsa var būt balta, laminēta koka tekstūra vai vientoņu laminācija
  • Materiāls ir ilgmūžigs, neprasa papildus apkopi, ļoti elegants dizains
  • Energoefektīvs
  • Izmaksas patīkami pārsteigs

Stiklojums
Zinot ziemas dārza izmantošanas mērķi, veidu un debespusi, tiek plānots stiklojums:
Jumtā tiek izmantotas rūdītas selektīvas stikla paketes vai polikarbonāts
Malās tiek izmantotas selektīvas paketes

Aukstais ziemas dārzs

Aukstie vai neapkurināmie ziemas dārzi ir izmantojami siltākos gada mēnešos. Izmantojot kādu sildelementu auksto ziemas dārzu var pabaudīt arī ziemīgos laika apstākļos.

Pirmais variants:
Šāda veida konstrukcijā var tikt izmantota arī silto ziemas dārzu konstrukcijas sistēma, bet, tā kā šis ziemas dārzs netiek apkurināts, ir jānodrošina nepārtraukta ventilācija. Pretējā gadījumā telpā veidosies kondensāts vai mitrums, kas bojās telpā esošās mēbeles un atstās pelējuma pēdas uz profiliem.

Stiklojums:
Jumtā tiek izmantotas rūdītas selektīvas stikla paketes vai polikarbonāts
Malās tiek izmantotas selektīvas paketes


Otrais variants:
Konstrukcija tiek izgatavota no alumīnija profiliem bez termoizolācijas (aukstā sistēma) un malās bīdāmu alumīnija profilu sistēmu arī bez termoizolācijas. Šajā gadījumā nebūs jāuztraucas par kondensātu vai mitrumu, jo malu bīdāmā sistēma pati nodrošina ventilāciju.

Šīs konstrukcijas lielākais pluss ir tas, ka siltos laika apstākļos ir iespējams panākt lielus sienu atvērumus. To nodrošina bīdāmās durvis- aizvirzoties vienai aiz otras. Nepieciešamības gadījumā tās ir iespējams elementāri izņemt un uz vasaru noglabāt šķūnītī.

Vēl papildus bonuss- iegādājoties papildus vērtnes, vērtņu stiklojuma vietā ir iespējams iestrādāt insektu sietus. Līdz ar to, nomainot stikloto vērtni pret sietu vērtni, vasarā varēsiet baudīt telpā svaigu un būsiet pasargāti no insektiem.

Stiklojums:
Jumtā tiek izmantots rūdīts stikls vai polikarbonāts
Malās- rūdīts stikls